Naša škola u projektu Kajkaš KAJ?

Dominik Karajić   9 July, 2024
1 / 1
Udruga Kajkaviana je u lipnju u Donjoj Stubici održala završni događaj projekta Kajkaš KAJ? koji je financijski podržalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.  Naša škola bila je jedna od pet partnerskih škola uz pomoć kojih je Udruga Kajkaviana izvela ovaj zanimljiv projekt bogat sadržajem na kajkavskom narječju. Učenici su unutar ovoga projekta sudjelovali u anketi o mjesnim govorima, obradili kajkavske poslovice, zagonetke, viceve, dramske tekstove i družili s učiteljicama iz drugih škola na satovima i radionicama.
  Na završnici su predstavljeni rezultati projekta i najuspješniji učenički radovi pristigli na natječaj. Naši učenici 1.b razreda osmislili su zanimljive likovne radove i video uradak sa zagonetkama s mentoricom Biserkom Ciglenečki, a učenici 6. razreda viceve na kajkavskom narječju s mentoricom Anitom Klemar. Likovni rad učenika Matije Dijanića iz 1.b razreda je nagrađen, a pohvaljeni su likovni radovi učenica Eme i Lili Perković. Prikazan je video uradak sa zagonetkama “Pugodi kaj je to!” kojem su rješenja bila likovni radovi . Učenice 6.b razreda Mila Pavlović i Lea Jakopović osvojile su nagradu svojim zanimljivim i šaljivim video uratkom na kajkavskom narječju u kategoriji viših razreda.
Učenici su dobili nagrade i zahvalnice za sudjelovanje,  privjeske za ključeve s poveznicom na kajkavski rječnik i slatke paketiće za sve učenike u razredima u kojima su se provodile aktivnosti. Nakon svečanog programa pripremljena je multimedijalna izložba svih pristiglih učeničkih radova u kojoj su posjetitelji mogli uživati u bogatstvu likovnog stvaralaštva i ljepoti kajkavske pisane i govorene riječi.