Našoj školi urečene nagrade za postignute izuzetne rezultate.

Dominik Karajić   2 July, 2024

Najbolji učenici sa županijskih natjecanja po određenim pravilima predloženi su za državna natjecanja. Iz Krapinsko – zagorske županije u ovoj su školskoj godini pozvana 232 učenika, među kojima 129 učenika srednjih škola i 103 učenika osnovnih škola, koji su postigli izuzetno hvalevrijedne rezultate.

Nagrade su uručene i našim učenicima, kao i njihovim mentorima, koji su prema propozicijama Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO), Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO) i Hrvatskog školskog športskog saveza (HŠŠS) osvojili prvo, drugo ili treće mjesto odnosno prvu, drugu ili treću nagradu (pojedinačno ili u timu).

Prema istim propozicijama, za učenike koji su osvojili prvo, drugo ili treće mjesto u grupnim – ekipnim natjecanjima u glazbi i sportu  (tri i više učenika), nagrade su preuzeli predstavnik ekipe zajedno s mentorom. Vodilo se i računa i da učenici i njihovi mentori dobiju nagrade putem škole i za sva ostala natjecanja i susrete državnog ili međudržavnog ranga na kojima su sudjelovali mimo propozicija već navedenih asocijacija. U toj kategoriji je dodatnih 251 učenika i 96 mentora.

Ostala natjecanja

Za sva ostala natjecanja i susrete državnog ili međudržavnog ranga nagradu je primila i naša škola i za postignuća na državnoj smotri LiDraNo. Škole koje su još primile ove nagrade su: OŠ Đure Prejca Desinić – 3 natjecanja, 10 učenika, 3 mentora, OŠ Viktora Kovačića Hum Na Sutli – 1 natjecanje, 4 učenika, 1 mentor, OŠ Franje Horvata Kiša Lobor – 1 natjecanje, 2 učenika, 1 mentor, OŠ Marija Bistrica – 1 natjecanje, 10 učenika, 1 mentor, OŠ Oroslavje – 3 natjecanja, 30 učenika, 3 mentora, OŠ Radoboj – 1 natjecanje, 2 učenika, 1 mentor, OŠ Vladimir Bosnar Stubičke Toplice – 1 natjecanje, 6 učenika, 2 mentora, OŠ Sveti Križ Začretje – 1 natjecanje, 3 učenika, 2 mentora, OŠ Veliko Trgovišće – 4 natjecanja, 27 učenika, 4 mentora, OŠ Zabok – 1 natjecanje, 3 učenika, 1 mentor, COO Krapinske Toplice – 1 natjecanje, 2 učenika, 1 mentor, SŠ Bedekovčina – 3 natjecanja, 4 učenika, 3 mentora, SŠ Konjščina – 1 natjecanje, 6 učenika, 2 mentora, SŠ Krapina – 9 natjecanja, 25 učenika, 12 mentora, SŠ Oroslavje – 1 natjecanje, 1 učenik, 1 mentor, SŠ Pregrada – 1 natjecanje, 3 učenika, 1 mentor, Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok – 2 natjecanja, 4 učenika, 2 mentora, SŠ Zabok – 1 natjecanje, 5 učenika, 3 mentora, ŠUDIGO – 6 natjecanja, 25 učenika, 7 mentora, SŠ Zlatar – 3 natjecanja, 23 učenika, 13 mentora OGŠ pri OŠ Gornja Stubica – 5 natjecanja, 2 učenika, 2 mentora, OGŠ pri OŠ Augusta Cesarca Krapina – 3 natjecanja, 6 učenika, 3 mentora, OGŠ pri OŠ Franje Horvata Kiša Lobor – 5 natjecanja, 25 učenika, 14 mentora, OGŠ pri OP Marija Bistrica – 6 natjecanja, 11 učenika, 8 mentora, OGŠ pri Oš Ksavera Šandora Gjalskog Zabok – 3 natjecanja, 7 učenika, 3 mentora i GŠ ŠUDIGO – 2 natjecanja, 5 učenika, 2 mentora.

Nagrade za ova natjecanje preuzimali su predstavnici škola, odnosno ravnatelji.

Glazbena natjecanja

Naša Osnovna glazbena škola pri Osnovnoj školi Marija Bistrica, također je nagrađena za uspjehe ostvarene na državnim glazbenim natjecanjima. Za drugo mjesto nagrađeni su: Julija Klaužer iz Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi Marija Bistrica – 62. Hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – klarinet, mentor  Branimir Norac, korepetitorica Dina Katnić, Pavel Krpelnik Kurešić iz Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi Marija Bistrica – 62. Hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – saksofon, mentor Luka Norac, a korepetitorica Dina Katnić., Klara Gabud iz Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi Marija Bistrica – 62. Hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – flauta, mentorica bila je Ivana Pavlović, a korepetitorica Dina Katnić.

Prvu nagradu osvojila je naša ekipa iz Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi Marija Bistrica na 62. Hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – komorni sastavi, mentorica Ivana Pavlović.

Na kraju svake školske godine, zahvalni smo i ponosni što imamo prilike sudjelovati ovakvim događanjima i gledati kako se sav naš trud isplati. Veliki je to trud i odricanje, kako naših učenika i njihovih roditelja pa tako i njihovih mentora.