OŠ Marija Bistrica osvojila PRVU NAGRADU na 3. izložbi dječjih radova „Sigurno u prometu“

Dominik Karajić   5 February, 2024
I ove godine Općina Zlatar Bistrica nastavlja dobru suradnju s Policijskom postajom Zlatar Bistrica te su i ove godine organizirali 3. izložbu dječjih radova na temu SIGURNO U PROMETU u koju se uključila Krapinsko-zagorska županija i Policijska postaja Donja Stubica.
Izložba se održala u ponedjeljak 05. veljače 2024. godine u Školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Zlatar Bistrica, a prisutni su bili predstavnici Krapinsko-zagorske županije, rukovoditelji Policijske uprave Krapinsko-zagorske županije, svi čelnici lokalnih jedinica s čijih područja gravitiraju škole i vrtići, predstavnici škola i dječjih vrtića, predstavnici auto škola, predstavnici Hrvatskih i Županijskih cesta, djeca koja su izradila radove i ostali posjetitelji.
Cilj izložbe je podizanje svijesti na nužnost poštivanja prometnih propisa posebice vezano za zaštitu djece kao najranjivije skupine u prometu.
Nagrade za najbolji rad dodjeljivale su se na temelju ocjene komisije i to u dvije kategorije, odnosno u kategoriji osnovne škole i kategoriji dječjeg vrtića. Za najbolja tri rada u svakoj kategoriji pripremljene su i vrijedne nagrade pod pokroviteljstvom Krapinsko-zagorske županije, a i Općina Zlatar Bistrica pripremila je prigodne pakete.
U kategoriji dječjih vrtića, prvu nagradu primio je Obrt za čuvanje djece “Nina” Vinipotok, drugu Obrt za čuvanje djece “Žabica” Marija Bistrica, a treću DV Miholjček Mihovljan.
U kategoriji osnovnih škola, prvu je nagradu osvojila OŠ Marija Bistrica, drugu OŠ Donja Stubica, a treću PŠ Martinščina.
Nagradu je osvojio 2.a razred a razrednica im je Barica Topčić.
Nagradu u ime škole preuzeo je ravnatelj Dominik Karajić, a učenici su svoju nagradu, uz čestitke ravnatelja, preuzeli u školi. Učenici su osim „slatkog“ poklona dobili i nagradni odlazak na kupanje u Terme Jezerčica.
Iznimno smo ponosni na ovaj veliki uspjeh. S obzirom kako i svakodnevno upozoravamo djecu i roditelje na ponašanje u prometu, ove smo se godine iz tih razloga prvi puta javili na natječaj jer želimo djeci poručiti upravo to-“Sigurnost prije svega”. S obzirom da smo odnijeli i prvu nagradu, mislim da će učenici biti jako sretni i motivirani da se u još većem broju prijave na sljedeću izložbu. Iako učenici prve korake o ponašanju u prometu uče s roditeljima i u vrtiću, nama je jako važno da im svakodnevno i dalje govorimo o važnosti sigurnog ponašanja u prometu jer su nam njihovi životi i sigurnost važniji od obrazovanja. Zahvaljujemo se i učenicima 2.a razreda i razrednici Barici Topčić, koja ih je vodila i motivirala u izradi hvalevrijednog rada te su tako na najljepši način promovirali našu školu. Zahvaljujemo se i PU Donja Stubica, Zlatar Bistrica, KZŽ i OŠ Zlatar Bistrici na organizaciji ovakvog značajnog događaja.
💓😍🥰🥇👮👮‍♂️🚌🚙🚓🚳🚷🚫⛔️🥳