REZULTATI NATJECANJA „MATEMATIČKI KLOKAN”

Dominik Karajić   5 June, 2024

REZULTATI NATJECANJA „MATEMATIČKI KLOKAN“ – učenici naše škole postigli odlične rezultate

22.3.2024. širom svijeta je održano međunarodno natjecanje „Matematički klokan“. U to zanimljivo natjecanje koje organizira Hrvatsko matematičko društvo svake se godine uključuje i naša škola.

Ove godine na natjecanje su se prijavila 64 učenika naše škole. Šest učenika uspjelo ući u 10% najboljih koje organizator nagrađuje simboličnim nagradama. Važno je reći da je „Matematički klokan“ natjecanje za koje u potpunosti vrijedi ona poznata izreka „važno je sudjelovati“. Svi sudionici natjecanja imali su odličan poticaj za razvoj svojih sposobnosti – logičkog mišljenja i matematičkog rezoniranja, što je dobitak za sve sudionike.

Svaki natjecatelj koji to želi, može pogledati svoj osobni rezultat kod psihologinje Vesna Tomorad, koordinatorice natjecanja. Nagrade su im uručene u školi, a podijelili su im ravnatelj škole Dominik Karajić i psihologinja Vesna Tomorad.

Pohvala svim sudionicima i velike čestitke nagrađenom učenicima!

Nagrađeni učenici:

Učenik/učenica Bodovi Kategorija