U Budinščini održan 3. Etno festival dječje dramske igre „KAJkaonica”

Dominik Karajić   21 June, 2024

U prostorima OŠ Vladimir Nazor Budinščina 4. lipnja 2024. godine održan je Etno festival KAJkaonica na kojem su nastupali učenici Dramsko-recitatorske skupine. Igrokazom „Mamičina jedinica – nekad i sad“ našu školu predstavili su Marta Juras, Ema Jantolek, Tena Hudek Bosanac i Josip Šajnički. S učenicima je u Budinščini bila njihova mentorica Anita Klemar. Etno festival – KAJkaonica održava se pod pokroviteljstvom Krapinsko-zagorske županije i Općine Budinščina s ciljem očuvanja mjesnih govora kajkavskog govornog područja i njegovanjem svijesti o zavičajnoj pripadnosti. Natjecatelje je pratilo Povjerenstvo u sastavu Ines Krušelj-Vidas, predsjednica društva Kajkaviana, Tibor Martan, predsjednik udruge „Magda i Luisa“ te Biserka Pučak, profesorica povijesti i hrvatskog jezika. Nakon završetka svih izvedbi održan je okrugli stol na kojem su sudjelovali mentori, a po završetku programa učenici su dobili priznanja i prigodne darove.